Templáři / fakta a mýtus

Autor zasazuje dějiny templářů do širokých historických souvislostí. Výklad počíná v dávné minulosti vznikem Šalamounova chrámu v Jeruzalémě, pokračuje vzestupem křesťanství, rozšířením islámu na Blízkém východě a křížovými výpravami. V dalších kapitolách autor připomíná okolnosti vzniku templářskéh...

Full description

Main Author: Haag, Michael,
Format: Book
Language: Česky
Published: V Praze : Slovart, 2011
Subjects:
Konspekt: 27-78
Online Access: Obsah knihy
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Autor zasazuje dějiny templářů do širokých historických souvislostí. Výklad počíná v dávné minulosti vznikem Šalamounova chrámu v Jeruzalémě, pokračuje vzestupem křesťanství, rozšířením islámu na Blízkém východě a křížovými výpravami. V dalších kapitolách autor připomíná okolnosti vzniku templářského řádu, jeho působení ve Svaté zemi, proces s řádem a jeho zrušení na počátku 14. století. Kniha se zabývá rovněž následky zániku řádu i "druhým životem" templářů v konspiračních teoriích a legendách. V závěru je věnován prostor místům, jež jsou spojena z řádem (a to jak na Blízkém východě, tak v Evropě), a zpracování templářské tematiky v oblasti populární kultury (templáři v beletrii, filmu, počítačových hrách).
Vzestup a pád řádu templářů v kontextu středověkých křížových výprav. Lokality spjaté s templářským řádem, templáři a jejich mýtus v populární kultuře.
Item Description: Chronologický přehled
Physical Description: 367 s. : il., 1 mapa, portréty, faksim., plány ; 24 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografie a rejstřík
ISBN: 9788073914448