Mramor a plátno /

Americká historička umění využila svých profesních znalostí a v poutavém historickém románu založeném i na dějiných reáliích ze vzrušující renesanční Itálie vstoupí do života hned dvou géniů své doby. Na počátku 16. století v horké kouzelné Florencii přebývají jak Leonardo da Vinci, tak Michelangelo...

Full description

Main Author: Storeyová, Stephanie
Other Authors: Fraisová, Alexandra
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha : Knižní klub, 2017
Edition: Vydání třetí
Subjects:
Konspekt: 821.111(73)-3
929
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Americká historička umění využila svých profesních znalostí a v poutavém historickém románu založeném i na dějiných reáliích ze vzrušující renesanční Itálie vstoupí do života hned dvou géniů své doby. Na počátku 16. století v horké kouzelné Florencii přebývají jak Leonardo da Vinci, tak Michelangelo Buonarroti. Florencie potřebuje pro svou reprezentaci nový symbol. A proti sobě se tak postaví dva velikáni. Zkušený Leonardo se svým malířským plátnem a mladší, dosud "neotesaný" Michelangelo se svou vizí nepřekonatelného sochařského díla.
Čtivý historický román z renesanční Itálie vystavěl zajímavou zápletku na rivalitě dvou vynikajících uměleckých osobností - Leonarda da Vinciho a Michelangela Buonarrotiho.
Item Description: Přeloženo z angličtiny
Physical Description: 351 stran ; 21 cm
ISBN: 9788024258065